Jaka książka?

tematy luźno związane ze skokami :)
Awatar użytkownika
zachary79
Nielot
Reputacja: 0

Re: Jaka książka?

Post autor: zachary79 » czw 17 gru 2009, 08:13

Mom ino zelter... !
Teraz czytam "Komandosi w białych kołnierzykach". Fajne ! O zasadach zarządzania firmą, tyle ze są to zasady stosowane przez dowódców jednostek wojskowych, kierowników wypraw polarnych itp.

Awatar użytkownika
Julka
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Julka » ndz 12 gru 2010, 15:04

Jako, że wątek umarł :-P i jako, że zbliżają się Święta i jeszcze dużo długich zimowych wieczorów przed nami, chciałam bardzo polecić na prezent dla kogoś a najlepiej dla siebie ;D szczególnie dwie książki, które ostatnio udało mi się przeczytać:
Robert Greene: "48 praw władzy" - niemoralne ale baaardzo życiowe ;)
Clarissa Pinkola Estes: "Biegnąca z wilkami" - jedna z najlepszych książek, jakie w ogóle czytałam, w której znalazłam między innymi najlepszą definicję związku mężczyzny z kobietą, o którym tyle się spekuluje i od zawsze próbuje rozkładać na czynniki pierwsze bez widocznej satysfakcji ;)
"Aktem najgłębszej miłości jest dać się poruszyć dzikiej duszy należącej do drugiego człowieka, czy się boi tego czy nie. W naszym świecie, w którym istoty ludzkie tak boją się "tracić", wznosi się stanowczo zbyt wiele murów broniących dostępu do duchowego świata bliźnich. Najcenniejszy partner to człowiek, który pragnie poszukiwać głębokiej wiedzy. Ci, których to nie zachwyca, ci, których nie pociągają nowe idee i doświadczenia, nie posuną się na swojej drodze dalej niż słup, przy którym w tej chwili odpoczywają. Partnerem dla Dzikiej Kobiety jest człowiek o wielkiej wytrwałości i wytrzymałości, ten, kto wysyła swój instynkt, by wkopał się pod zasłonę wewnętrznego życia kobiety i zrozumiał to, co tam zobaczy i usłyszy. Dobry partner to człowiek, który stale powraca i stale próbuje zrozumieć, który nie pozwala by zatrzymały go błyskotki na drodze. Tak więc nakazanym przez naturę zadaniem mężczyzny jest odnaleźć Jej prawdziwe imiona i nie nadużywać tej wiedzy do zdobycia nad Nią władzy, ale raczej wykorzystać ją by się zbliżyć i zrozumieć duchową substancję, z której jest zrobiona, pogrążyć się w Niej, otulić Nią, zadziwić, doznać wstrząsu , nawet przerazić. I zostać z tym. I wyśpiewać dla Niej Jej imiona. Od tego Jej oczy nabiorą blasku. I Jego oczy nabiorą blasku."
Szczęście sprzyja odważnym.

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak
Reputacja: 51
Licencja: SK D USPA D-31279

Post autor: Tatjan » ndz 12 gru 2010, 16:02

"Zaginione Królestwa" Normana Daviesa.
a w ramach odpoczynku
Aleja samobójców i Róże cmentarne Krajewskiego i Czubaja

Awatar użytkownika
Szpargał
Cool gość

Post autor: Szpargał » ndz 12 gru 2010, 22:52

Julka pisze: [...] w której znalazłam między innymi najlepszą definicję związku mężczyzny z kobietą, [...]
A czytałaś Łysiaka? Np. "Statek"? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak

Post autor: Tatjan » pn 13 gru 2010, 07:57

No, Łysiak to ma dosyć ciekawy obraz kobiet.

Ines
Expert

Post autor: Ines » wt 14 gru 2010, 11:01

Julka, właśnie skończyłam czytać Biegnącą i podzielam zdanie w całej rozciągłości. Gagatko...Ty wiesz :-D

Awatar użytkownika
Gagatka
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Gagatka » wt 14 gru 2010, 22:08

To wielka radość dla mnie Ines :-)

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak

Post autor: Tatjan » czw 16 gru 2010, 19:54

A gdzie ona biegła?

Awatar użytkownika
Julka
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Julka » sob 18 gru 2010, 22:15

Szpargał pisze:A czytałaś Łysiaka? Np. "Statek"? :mrgreen:
nie, ale jeśli to jakiś szowinistyczny szit równy feministycznemu bełkotowi, to nie wchodzę w to ;)
Ines pisze:Julka, właśnie skończyłam czytać Biegnącą i podzielam zdanie w całej rozciągłości.
no to witaj na pokładzie Siostro La Loba :)
Tatjan pisze:A gdzie ona biegła?
spytaj wilków :-P

W ramach fajnych pomysłów na prezent chciałam jeszcze zareklamować książkę "100 wyjątkowych miejsc. Zobacz, zanim znikną" - bardzo ciekawa z przepięknymi zdjęciami, a co ważniejsze 1% ceny każdej książki wspiera międzynarodową organizację ekologiczną WWF Polska, której misją jest przeciwdziałanie degradacji środowiska naturalnego.
Szczęście sprzyja odważnym.

Ines
Expert

Post autor: Ines » ndz 13 mar 2011, 14:54

Olga pisze:tak, tak ;)
ksiazke Olivera Sacka takze moge polecic:) ciekawa i wciagajaca:) nie wiem jak jest teraz, ale ponad pol roku temu ciezko ja bylo dostac, jak chcialam kupic i znalazlam ja dopiero w antykwariacie:) jak cos ,to moge uzyczyc:)
pożyczyła mi, czytam fragmentami i :shock: po ludziach chodzą przypadki o jakich nam się nie śniło

a oprócz tego:
Laurent Gounelle - Bóg zjawia się incognito (żadna religijna, bardzo życiowa)
Elizabeth Gilbert - Jedz, módl się, kochaj (niektórzy szkalują książkę i autorkę, a mnie się podoba, filmu nie widziałam)
Mingmei Yip - Pawilon Kwiatu Brzoskwini (o gejszach i nefrytowych łodygach :mrgreen: )
Julia Child - Moje życie we Francji (o dobrym jedzonku i nie tylko, za tą wzięłam się po filmie "Julie i Julia" i genialnej roli Meryl Streep)
i chyba nie polecałam, a już parę lat temu czytałam kilka z cyklu:
Robert T. Kiyosaki - Bogaty ojciec, biedny ojciec (z serii życiowe porady majątkowe ;-) )

A Tatjanowe "Łaskawe" nadal nabiera mocy urzędowej zanim ją przeczytam, chyba że mi ją zabierze to nie dojrzeję ;-)
Ostatnio zmieniony ndz 13 mar 2011, 15:23 przez Ines, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak

Post autor: Tatjan » ndz 13 mar 2011, 14:58

Doczytaj! :mrgreen:

Wiktorzajdon
Reputacja: 3
Cyfra: 0

Post autor: Wiktorzajdon » pt 22 wrz 2017, 13:20

Polecam książkę Eric Emmanuel Schmitt „Oskar i Pani Róża”. Książkę pamiętam z młodych lat, ale mimo to, chętnie wracam do niej.
Blog, w którym poznasz tytuły i ksiażki na jesień. Być może coś wybierzesz.

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak

Post autor: Tatjan » pt 22 wrz 2017, 14:40

36 forteli ; zen i sztuka obsługi motocykla.

KrzychBialy
Nielot
Cyfra: 2

Post autor: KrzychBialy » wt 12 maja 2020, 11:28

Polecam "Króla Leara" Szekspira - wspaniałe studium u ludzkiej egzystencji :D dla nielubiących czytać jest również film z 2018 roku z Hopkinsem w roli dłównej :D cudo!

ODPOWIEDZ