podręcznik..?

Podstawą bezpieczeństwa jest myślenie na ziemi i dobre reakcje w powietrzu. Ten nowy dział przeznaczony jest dla skoczków, którzy lubią zastanawiać się nad różnymi aspektami skoków.
Awatar użytkownika
ŁoKŁoK
Świeżonka
Reputacja: 0
Cyfra: 0

podręcznik..?

Post autor: ŁoKŁoK » pt 22 sie 2014, 18:47

chłodne wieczorki się robią.. a wieczorem zaparzając sobie herbatkę z miodkiem i cytrynką lubię poczytać.. może coś konkretnego? jakichś parę tytułów dobrych książek.. napisałam "podręcznik" bo przepadam za czymś co uczy, tłumaczy... istnieje taki wątek jak literatura ale jest zastygnięty i tylko 2 propozycje książek do których nie poczułam pociągu :D :) kończę "przyśpieszenie" code'a (polecam) co teraz..? chciałabym przeczytać coś o skakaniu ale chciałabym żeby to był hit :) czyli coś co jest przyjaźnie napisane :)
w google szukałam jednak brak opini a ja wole coś z polecenia.. co polecacie? :)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Re: podręcznik..?

Post autor: iwan » pt 22 sie 2014, 19:30

Myślę, że za kilka tygodni wrzucę w sieć "Co dalej po AFF" jako pierwszą z kilku pozycji do poczytania ;)
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
ŁoKŁoK
Świeżonka

Post autor: ŁoKŁoK » pt 22 sie 2014, 20:05

na pewno drukne podeślij wtedy linka.. a na teraz jakieś coś co warto :) to co czytam muszę trzymać w ręku najlepiej żeby jeszcze miało fajną okładkę:)

Awatar użytkownika
Cuba
Cool gość
Reputacja: 91
Cyfra: 3300
Licencja: D-BPA

Post autor: Cuba » wt 26 sie 2014, 15:20

swego czasu ktoś reklamował książkę swojego autorstwa jako powieść spadochronową, nazywała się chyba -Modliszka-. Nie czytałem osobiście, i nie jest to raczej podręcznik ale może warto ?
live fast die young.

Awatar użytkownika
ŁoKŁoK
Świeżonka

Post autor: ŁoKŁoK » wt 26 sie 2014, 18:12

dziękuje :) możliwe że się na nią skusze ... :)

mariusz.hc

Post autor: mariusz.hc » wt 26 sie 2014, 18:34

To też nie podręcznik ale fajnie się czytało .Temat SF ale odnoszący sie do fabuły nie do spadochroniarstwa

http://ksiazki.polter.pl/Fiolet-Magdalena-Kozak-c21486

Awatar użytkownika
ŁoKŁoK
Świeżonka

Post autor: ŁoKŁoK » śr 27 sie 2014, 17:39

opis książki jest bardzo ciekawy... dziękuje :->

Awatar użytkownika
kubasky
Nielot
Reputacja: 5
Cyfra: 75
Licencja: B

Post autor: kubasky » śr 24 wrz 2014, 11:29

Ja myślę poczytać na zimę takie oto cuda:

1. [eng - link --> ] USPA Skydiver Manual - darmowa publikacja 2013

2. [eng] "Parachuting, Skydivers Handbook" , nieco starsze, ok. 5 letnie repozytorium.

Obrazek

3. Po polsku uczyłem się (daaawno temu) z książki Borysława Dzieciaszka. Tam w czasach przeważających kursów 'na linę' było opisane jak się przemieszczać po niebie w wolnym spadaniu (ba, nawet zasady wykonywania swoopów są podane :evil: )

Obrazek

Fajnie jest się ciągle dokształcać, nie ma co spoczywać na laurach :->

A co do merytoryki, to nie wiem na ile wiarygodne są w powyższych informacje, niech każdy przez własny filtr przepuści.

Np. w poz. 2 piszą, że jak masz problem z oceną wysokości przy lądowaniu, zahamuj wyżej spadochron, ale nie przeciągaj (tylko żeby postępową prędkość zahamować), i opadając już tylko pionowo, wyląduj...

Awatar użytkownika
robertlang
Nielot
Reputacja: 6
Cyfra: 7

Post autor: robertlang » śr 24 wrz 2014, 20:27

Obydwie powyższe mam.Mam też książkę pana Pomietlaka z 98roku.Nie wiem też na ile jest nieaktualna.
Tak na marginesie.Kiedyś jeździłem na nartach,wspinałem się .Teraz nurkuję.I o dziwo w tych dziedzinach ,,sportów outdoorowych" mamy w Polsce mnóstwo pozycji podręcznikowych(krajowych i tłumaczonych).Od takich dla zaczynających do takich dla zaawansowanych.Mają te pozycje swoich czytelników.Niektóre po latach są wznawiane,aktualizowane.Stają się kultowe.Natomiast w spadochroniarstwie nigdy nie było i nie ma pozycji w której zebrana by była wiedza na temat współcześnie stosowanych metod szkolenia,sprzętu i różnic w nim.Porad odnośnie jego wyboru.Czy nie ma w kraju żadnego instruktora czy zespołu ludzi ,którzy mogliby coś takiego napisać? :-/ Czy instruktorzy pomimo rzekomej chęci przekazywania wiedzy i umiejętności pedagogicznych są tak zajęci skakaniem na tandemach,że nie widzą sensu tworzenia takiej pozycji na rynku :roll:

Awatar użytkownika
ŁoKŁoK
Świeżonka

Post autor: ŁoKŁoK » ndz 28 wrz 2014, 22:22

nooo dokładne :P bo szukałam szukałam i nic konkretnego nie znalazłam ... nawet się zastanawiałam czy nasz Iwanos może taką książkę napisać ??? Iwan co Ty na to? :D

Awatar użytkownika
ŁoKŁoK
Świeżonka

Post autor: ŁoKŁoK » ndz 28 wrz 2014, 22:24

P.S. Kubasky dziękuje :)

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 29 wrz 2014, 09:19

Pewnie byłaby już skończona (na razie ponad 200 stron), gdyby nie to, że cały czas mam skoczków do szkolenia i nie za bardzo mam kiedy przysiąść i dokończyć kilka tematów. Ale już trąbi zza zakrętu
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
ŁoKŁoK
Świeżonka

Post autor: ŁoKŁoK » pn 29 wrz 2014, 21:42

łooooo jaaaaa.... ale fajnie.. mogę być na okładce? :D haha P.S. na pewno zakupie :)

Awatar użytkownika
robertlang
Nielot
Reputacja: 6
Cyfra: 7

Post autor: robertlang » wt 30 wrz 2014, 19:03

Bo ja tak prowokacyjnie napisałem.A tu proszę...Kilka dni po poście ,a Iwan już 200 stron napisał :lol:
Ostatnie moje źródło wiedzy o skokach,to artykuły w Przeglądzie Lotniczym także powyższego autorstwa.Mam do dziś.A kniga jak wyjdzie to będę z nią spał pod poduszką :-P

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 22 gru 2014, 12:24

Napisane, jeszcze tylko ogładzenie ;) i będzie niebawem na virtualo. Wyszło 250, bo ciągle czegoś mi jeszcze brakowało
Załączniki
cover.jpg

ODPOWIEDZ