Sprzęt pod Wingsuita

Tu można pytać i odpowiadać na kwestie związane ze skokami BASE oraz lataniu na wingsuit'ach

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Szczurek
Nielot
Reputacja: 0
Kontakt:

Sprzęt pod Wingsuita

Post autor: Szczurek » pt 23 lis 2012, 21:43

Hej helou :)

Wróciwszy z pracy wypiłem kawę czarną jak CH** ups nie tak chciałem zacząć.... ;)

Tak na poważnie pomału zaczynam myśleć o sprzęcie dla siebie, a dokładnie pod Wingsuita i troszkę do FF tak 65/35 % Szukam szukam i nigdzie znaleźć nie mogę :/ i będę chyba zmuszony zamówić pokrowiec prosto od producenta... :S:S i tu moje pytanie jaki pokrowiec by się najlepiej nadawał (firma, jakie dodatki itp). Jeżeli ktoś się na tym zna i ma chwilkę żeby coś skrobnąć byłbym bardzo wdzięczny :))

thx :)
Kocham Kobiety :)

Awatar użytkownika
irek
Cyfra: 3700
Licencja: PJ

Re: Sprzęt pod Wingsuita

Post autor: irek » sob 24 lis 2012, 10:27

Cześć w temacie:

Pokrowiec to raczej rzecz trzecirzędna.
Moim zdaniem w kwestii sprzętu najważniejsze to dobór odpowiedniej czaszy.
Prostokątna lub płóeliptyk.
Zasada jest prosta - czasza powinna latać prosto nawet ze skręconymi linkami.
Skręcenie linek zdarzy Ci się od czasu do czasu. Im większy kombinezon, tym większe prawdopodobieństwo.
Ważna jest oczywiscie pozycja do otwarcia - w full speed skręcenie statystycznie pojawić się może częściej, ale bez wodolejstwa...
Proponuję Ci czasze:
1. Storm,
2. Spectre,
3. Sabre 1,
4. Pilot,
5. Sabre 2,
i oczywiście stare prostokątne PD.
Wingload nie więcej niż 1,3 na początek nawet mniej.
Są oczywiście tacy co skaczą na crossbrace czy siletto, ale moim zdaniem to dobre dla rigerów - mogą zarobić na czestych "przesiadkach".
Sam zaczynałem od położenia na półkę Siletto 135 i zacząłem od PD170, teraz skaczę na Sabre135 (przy 78kg wagi i wingsuicie Birdman Blade) i jestem z niego zadowolony jeżeli pojawi się skręcenie linek, czasza nie twistuje.
Druga sprawa - moim zdaniem ułozenie paczki w pokrowcu - linki na dnie pokrowca, grommet u góry tak aby strugi które są ukośne a nie pionowe jak przy normalnym skoku zabierały paczkę bez obrotu.
Trzecia sprawa - linka łacząca paczkę z pilocikiem - najlepiej 9 stopowa + pilocik 28' colapsible (nie dla myszki i bunge) - pilot w pokrowcu TYLKO BOC.
Czwarta sprawa - w przyszłości zmiana paczki na "lazy bag" lub "stoneless bag" - moim zdaniem na początek niekonieczne - ważne przy dużych ubraniach.
Piąta sprawa - pokrowiec z dynamic corners lub przeróbka u riggera. - moim zdaniem niekonieczne

Najważniejsza sprawa - dobór wingsuita do Twoich umiejętności i progresja wielkości w miarę wzrostu doświadczenia oraz ZDROWY ROZSĄDEK i mnóstwo pytań do tych co maja doświadczenie w lataniu.

Moim zdaniem na początek: Birdman GTI lub Tonywingsuit I-bird lub Phoenixfly Progidy lub S-fly Access.
Myślę, że na początek powinieneś zacząć latać w pożyczonej "piżamce" a po 10-15 skokach przejść na coś w rodzaju Phanton Phenixfly, skyflyer Birdman, T-BIRD Tonywingsiut i nauczyć się beczek, backfly, zamim przejdziesz na docelowy sprzęt.
... I wtedy się zacznie ... stwierdzisz, że musisz mieć inne ubranie do latania na przeloty (performance fly) inne na formacje (flock) .....
Na koniec dojdziesz do Vampir4 lub ApacheX czy X3-bird, .... ale to naprawdę długa droga .... proximity jest jeszcze dalej .... (tak na pocieszenie)

Powodzenia na początek :-)
w życiu ważne są trzy rzeczy - skakanie jest jedną z nich

Awatar użytkownika
Cuba
Cool gość
Reputacja: 91
Cyfra: 3300
Licencja: D-BPA

Post autor: Cuba » sob 24 lis 2012, 10:31

Zamówienie pokrowca u producenta jest bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na fakt że będzie on dopasowany idealnie pod Twoje wymiary. Kupowanie pokrowca z "drugiej ręki" nie daje gwarancji że kupisz coś idealnie dopasowanego ( tu może "troszkę" odstawać, tam się nie do końca "schodzić" itp.)

Warto zastanowić się nad rozpiętością wielkości czasz jakie dany pokrowiec może zmieścić. Wiadomo, że każdy na początku swojej przygody ze skakaniem używa większych czasz, z czasem przesiadając się na mniejsze (inne objętościowo) czasze/modele czasz. Dobrze jest kupić pokrowiec mieszczący np. 7-mio komorową 190, jak i 9-cio komorową 150, co pozwoli na zmianę czaszy głównej bez konieczności wymiany pokrowca.

Z tym pokrowcem do WS i FF jednocześnie może być problem, bo np. do WS zaleca się używanie większego pilocika z dłuższą taśmą łączącą go z paczką i systemem otwarcia BOC, który nie jest do końca FF friendly ( najlepszym rozwiązaniem niwelującym możliwość wyciągnięcia pilocika przez strugi podczas spadania z dużą prędkością wertykalną 250-300km/h jest tzw. "myszka" albo pullout ).
Chyba że zamierzasz latać z FF tylko front track'i to prawie każdy pokrowiec się nada ;-)

Poniżej masz skopiowane z samego "źrodła" wiedzy skydiver'skiej czyli największego na świecie forum spadochronowego (http://www.dropzone.com) info dot. sprzętu do wingsuit oraz linki do dyskusji na temat pokrowca do FF:

"8. What equipment do I need to fly a wingsuit?

In addition to your rig and wingsuit the following are recommended:

-BOC deployment system (no pullout / PUD or bungee collapsible PC)
-A large docile main canopy, especially for your initial jumps
-Helmet
-Goggles
-Wrist mounted altimeter (chest mounted altimeters can give false readings)
-AAD (although the AAD may not work if you fly slower than the minimum activation speed)
-Audible altimeter
-Hook knife, mounted in a location other than your legstrap (legstrap will be difficult to access inside the suit)

Optional equipment:

-Freefall computer to record descent rate (e.g. Neptune, ProTrack etc)
-GPS unit (to record 3D flight path of wingsuit to calculate glide ratio)

If you intend to perform many wingsuit skydives you could consider the following modifications to your skydiving rig:

-Longer bridle
-Dynamic / open corners on your container main tray
-Slightly larger pilot chute "

http://www.dropzone.com/cgi-bin/forum/g ... ead#unread

Wystarczy założyć konto żeby uzyskać możliwość przeglądania forum, w dziale WINGSUIT znajduje się (77079 posts in 5040 threads) :-D więc jest z czego wybierać ;-)

Owocnej lektury ;-)
live fast die young.

Awatar użytkownika
Szczurek
Nielot
Kontakt:

Post autor: Szczurek » sob 24 lis 2012, 12:39

dzieki za info :)
Zalezy mi na tym pokrowcu wingsuit I FF friendly

thx