warsztaty lotnicze - integracja z niepelnosprawnymi

Kącik wiedzy izoterycznej. Kogo nie interesuje niech przynajmniej nie wyśmiewa
Natalia

Re: warsztaty lotnicze - integracja z niepelnosprawnymi

Post autor: Natalia » pt 15 gru 2006, 08:44

chetnie pomoge :-D

N.

Awatar użytkownika
AGI
Cool gość
Reputacja: 0
Kontakt:

Post autor: AGI » pt 15 gru 2006, 19:30

w takim razie ciesze sie ze puzzle ...z roznych pudelek maja taka moc i moga znalezc swoje miejsce w jednym obrazku

pozrawiam

Tetr

Post autor: Tetr » sob 16 gru 2006, 02:25

Witajcie
Dziś dzięki Jarkowi, który miał przyjemność z Wami skakać (latać) dowiedziałem się o tej stronie. Osobiście marzę o takim skoku od lat, jednak nie wiedziałem ze to takie proste. Byłem przekonany, że osoba w moim stanie (tzn. wózek) powinna sobie takie przyjemności z głowy wybić, na szczęście myliłem się. A teraz już wiem że moje marzenie się spełni tylko jeszcze nie wiem kiedy :)
No ale żeby nie odbiegać od tematu przejdę do rzeczy, widzę że chcecie zorganizować warsztaty, myślę że to świetny pomysł!! Pół dnia przesiedziałem na Waszej stronie, sprawiacie wrażenie naprawdę fajnych ludzi, dlatego chciałbym w miarę możliwości pomóc. Razem z kolega prowadzę stronę dla osób na wózkach po urazie rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym www.tetraplegik.com
Jeżeli ta strona mogła by Wam w jakikolwiek sposób pomóc to jest do Waszej dyspozycji.
Dajcie tylko znać jaki i kiedy.
Pozdrawiam serdecznie
Adam

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » sob 16 gru 2006, 09:21

Witaj Adam,
oczywiście, że mogłaby pomóc i sam już na pewno widzisz w czym najbardziej. Marzenia, jeśli chodzi o latanie, są wspólne dla wszystkich niezależnie od tego czy przemieszczają się z buta czy z kółek. Wiekszość wielkich marzeń ma równie wielkie bariery, które ustawia CPU pod czapką każdego z nas.
Przekaz, który można puścić na stronie www.tetraplegik.com dotyczy totalnego życia, czyli cieszenia się tym czym można się cieszyć.
Oglądając Twoją stronę widzę, że przydadzą się pewnie wyniki sondy o tym, czy jest się szczęśliwym. Adam, cieszę się z kolejnego 'przypadkowego' zazębienia pewnych zdarzeń :)
pozdro
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Joten

Post autor: Joten » pn 18 gru 2006, 10:21

Z tymi skokami ze spadochronem jest jeden klopot. Jak czlowiek raz sie odwazy, to potem chce wiecej, wiecej, wiecej... :-))))

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 19 gru 2006, 20:56

Joten, tak chyba jest ze wszystkim co się podoba ;D
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 20 gru 2006, 20:48

po kilku rozmowach dochodzę do wniosku, że pomysł integracji wydaje się być rewelacyjny. Mamy zadeklarowaną przychylność władz samorządowych (tych, którzy już o tym wiedzą) domu kultury, fundacji byłych żołnierzy jednostek grom i za każdym razem reakcje są bardzo spontaniczne.

Awatar użytkownika
Martini
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Martini » śr 20 gru 2006, 21:04

Iwan, bo co tu ukrywac.. pomysl jest naprawde swietny!!! Ja osobiscie Gratuluje i zazdroszcze ze sama na to nie wpadlam.. no ale widac jeszcze nie moja pora.. Teraz juz sostaje Tylko powolny i staranny proces wprowadzania pomyslow w zycie.. czyli realizacja.. a z tym chyba nie bedzie az tak ciezko bo jak widze jest grono fantastycznych ludzi ktorzy chca w tym wspanialym przedsiewzieciu pomoc.......... ;-)

Awatar użytkownika
Andrzej
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Andrzej » śr 20 gru 2006, 22:08

No to i ja pozwolę sobie się zadeklarować - jeżeli będzie oczywiście taka potrzeba.
Nie wiem jaka jest infrastruktura w Fijałkowie ale osobom poruszającym się z wózka a nie z buta mogę zapewnić chwilami niezbędne, specjalistyczne wyposażenie.

Awatar użytkownika
Martini
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Martini » czw 21 gru 2006, 12:51

Jesli chodzi o Fijalkowo i przygotowania na przyjecie gosci niepelnosprawnych.. to powiem ze mamy zrobione podjazdy, nie mamy progow w drzwiach.. no i sa powiekszone wejscia... (gł. w sali kominkowo - biesiadnej) mozna powiedziec ze jestesmy przystosowani do przyjmowania niepolnosprawnych gosci;-) ale oczywiscie wszystkie nowe i niezbedne rozwiazania beda brane pod uwage i w miare mozliwosci wprowadzane..

Awatar użytkownika
jarecki
Świeżonka

Post autor: jarecki » czw 21 gru 2006, 23:30

I ja się dopisuję z pomocą.
Jarecki Starszy Fizyczny Pomagier.

żaba

Post autor: żaba » czw 28 gru 2006, 14:28

Cześć Iwan!!!!
Też się przyłączam do Was, cieszę się że wpadłeś na pomysł warsztatów :-D. Może mnie to zmobilizuje i nie tylko będę myśleć o kolejnym skoku i o spotkaniu z Wami.. ale się ruszę i zjawię :-D. A później się zobaczy!!! Ofiaruje to co mogę czyli dwie nogi i głowę do pomocy ;-)
Pozdrówka Anka

Tetr

Post autor: Tetr » pt 12 sty 2007, 19:43

Aż miło czytać ten wątek, tylu chętnych do pomocy, ciepło robi się na duszy. Jak wspominałem wcześniej, ja również deklaruję swoją pomoc i w związku z tym chciałbym podzielić się kilkoma uwagami. MARTINI napisała o ośrodku bez progów i z podjazdami, super!! Ale jest jeszcze kilka istotnych spraw, o których trzeba wspomnieć. Nie wiem, jakie jest Wasze doświadczenie w organizowaniu takich obozów, osobom, które już miały z tym do czynienia nic nowego nie powiem, ale dla Tych, dla których to jest nowość, mój post może na coś się przyda.
Pierwsza sprawa i chyba najbardziej istotna to pytanie, dla kogo chcecie zrobić ten obóz? Czy dla niepełnosprawnych ogólnie jak leci i bez względu na stopień ich samodzielności, czy tylko dla osób samodzielnych, które nie potrzebują pomocy? Załóżmy, że wybraliście trudniejszą opcje, czyli niepełnosprawni bez względu na stopień ich samodzielności. W takim wypadku trzeba też zorganizować osoby do pomocy, chyba, że dany uczestnik tak zwanego opiekuna musi załatwić w swoim zakresie.
Dla wszystkich „pomocników” (brzydka nazwa, ale nic innego mi do głowy nie przyszło) trzeba zorganizować krótkie szkolenie, aby pomagając innym sami sobie nie zrobili krzywdy, a o to, nie trudno.
Druga sprawa to toalety, równie ważna a może i ważniejsza od podjazdów. Czy w Fijałkowie (mam nadzieję, że dobrze to napisałem) są toalety na tyle duże, że osoba na wózku sobie w niej poradzi?
Nie wiem jak planujecie kwestię posiłków, jeżeli ma to być na jakiejś stołówce to czy zmieszczą się tam wózki?
Jest wiele spraw, które wyjdą dopiero w tzw. praniu tego nie da się uniknąć, napisałem tutaj o najistotniejszych problemach, jakie mogą się pojawić. Może już wzięliście to wszystko pod uwagę i mój post jest niepotrzebny, jeżeli jeszcze nie, to chyba warto by o tym pomyśleć.
W przypadku jakichkolwiek pytań z chęcią pomogę w miarę możliwości.

Pozdrawiam
Adam

Awatar użytkownika
Andrzej
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Andrzej » pt 12 sty 2007, 22:44

Tetr pisze:Druga sprawa to toalety, równie ważna a może i ważniejsza od podjazdów.
No i tu właśnie mogę pomóc jeżeli jest taka potrzeba. Kabiny do których może wjechać wózek (i zawrócić w środku) plus poręcze itp. wyposażenie dla osób na wózkach.
Muszę tylko wiedzieć czy będą potrzebne a jeżeli tak, to ile będzie osób na wózkach. Mniej więcej...

Awatar użytkownika
Martini
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Martini » wt 23 sty 2007, 09:46

terminy na integracje juz sa.. ochotnicy do pomocy tez sa.... baza noclegowa jest... hmmm... wiec tylko smialo sie odzywac i zapisywac na warsztaty :)

ODPOWIEDZ