warsztaty lotnicze - integracja z niepelnosprawnymi

Kącik wiedzy izoterycznej. Kogo nie interesuje niech przynajmniej nie wyśmiewa
Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

warsztaty lotnicze - integracja z niepelnosprawnymi

Post autor: iwan » ndz 10 gru 2006, 15:04

Na koniec kwietnia przewidziany jest pierwszy warsztat lotniczy, na ktorym osoby sprawne i niepelnosprawne beda w oparciu o kilka dyscyplin lotniczych i zajec terapeutycznych beda nie tylko integrowac sie ale dostarcza materialow do udokumentowania dzialania lotnictwa na psychike.
Na dniach na stronie skokwzycie wstawie formularz, ktory zainteresowani powinni wypelnic i wyslac. Bedziemy starali sie pozyskac dofinansowanie tego pomyslu, choc lepiej nastawic sie na samosfinansowanie.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
jarmo
Reputacja: 0
Kontakt:

Re: warsztaty lotnicze - integracja z niepelnosprawnymi

Post autor: jarmo » pn 11 gru 2006, 12:04

jesli chodzi o jakakolwiek pomoc mozesz na mnie liczyc ;-)
Ostatnio zmieniony pn 11 gru 2006, 12:06 przez jarmo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 11 gru 2006, 13:07

OK Jarmo, ciesze sie
Od srody zaczynam dreptac po urzedach i firmach o dofinansowanie, zobaczymy co sie da zrobic. Jesli znacie osoby, ktore chcialyby brac udzial w tym przedsiewzieciu, czy to jako uczestnicy warsztatow, czy to jako dobroczyncy tego wydarzenia bardzo prosze o info.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Martini
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Martini » pn 11 gru 2006, 17:27

je tez sie przylacze.. fakt ze nie wiem co moglabym robic.. ale jak tylko cos trzeba bedzie zrobic to ja chetnie pomoge... jakiego jeszcze rodziaju pomocy potrzeba.. nie mowie o kasie... ??
zaczne od podstawowych pytan... gdzie? kiedy? i na ile osob??
Ostatnio zmieniony pn 11 gru 2006, 20:29 przez Martini, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » pn 11 gru 2006, 20:30

Martini, jak znam zycie to u Was w Fijalkowie, na jakies 10-20 osob, w kwietniu ;)

ps. zacznij uzywac guzika 'edytuj' bo musze caly czas sklejac Twoje poszatkowane posty :mrgreen:

Awatar użytkownika
Martini
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Martini » pn 11 gru 2006, 20:43

ale widzisz jaki bystry jestes.. masz szanse sie wykazac i ladnie wypasc w oczach kobiet jako ten ktory rozumie ich chaotycze mysli;)

Awatar użytkownika
Gagatka
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Gagatka » pn 11 gru 2006, 23:09

A my, czyli Dynamity, dokladamy na tych (i wszystkich kolejnych!!!) warsztatach dzialke paralotniowa i paraplanowa...i jeszcze troche roznych CZAROW - ci co nie wiedza niech sie otworza ;-)
Sceptycy poszukiwani....

Awatar użytkownika
tequila
Cool gość
Kontakt:

Post autor: tequila » wt 12 gru 2006, 02:51

super sprawa z tymi warsztatami, uklon w Wasza strone!!! jestem jak najbardziej ZA!!!!!! hmmmm... te setki kilometrow, ktore nas dziela!; nie za bardzo wiem jak i w czym moglabym pomoc, ale jesli jest cos, w czym moglabym to bardzo chetnie, melduje sie do dyspozycji!!!! :-D
w miare moich mozliwosci oczywiscie...

Awatar użytkownika
Martini
Cool gość
Kontakt:

Fijalkowo "Gosciniec pod Kasztanem"

Post autor: Martini » wt 12 gru 2006, 09:25

Iwan, wiesz teraz liczba osob juz u nas nie musi byc tak ograniczona.. mamy sale rozbudowana na okolo 60 osob... no chyba ze prowadzenie zajec w tak licznej grupie jest ograniczone;)

Awatar użytkownika
kali
Nielot

Post autor: kali » wt 12 gru 2006, 16:49

jestem do dypozycji jak bede mogl cos zrobic to chetnie

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » wt 12 gru 2006, 18:06

Kazda para rak jest wazna, jesli dopisze frekwencja to bedziemy mieli kawal roboty fizycznej do wykonania, a wieczorkami chcialbym abysmy sobie razem posiedzieli przy ognisku i pokontemplowali to co zrobilismy w ciagu dnia.
Na razie potrzeba aby informacja o skoku w zycie trafila do jak najszerszego grona potencjalnych zainteresowanych.
Czasami niektorzy chca dzwigac swoj krzyz i wtedy nie trafimy do nich, ale czesc juz wie jaki power daje latanie i chcialbym abyscie jako pasjonaci dawali cynk dalej.
Jak bedziemy mieli za duzo chetnych to zrobimy wiecej takich obozow.
Tak wiec: na takie warsztaty nie musicie byc wcale niepelnosprawni, nie musicie byc pelnosprawni, jak wszystko pojdzie dobrze to nie bedziecie musieli miec czesci pieniedzy ale na pewno musicie CHCIEC, CHCIEC I JESZCZE RAZ CHCIEC. Mowy nie ma aby ktos sobie przyjechal i marudzil, sens tego jest taki, ze spotykamy sie, dobrze bawimy, ladujemy pozytywna energia aby z radoscia isc przez plansze.
Ustawienia systemowe tez moga dzialac wtedy, gdy chcecie cos zmienic (o ile sie na tym znam, bo raczej znam sie na spadaniu ;))
A wiec teraz szukamy chetnych, i to nie takich, co im sie wydaje ze moze chca, tylko takich ,ktorzy od dawna o czyms tego rodzaju mysleli.

Awatar użytkownika
Dynamit
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Dynamit » śr 13 gru 2006, 22:54

Czesc!
Dynamit sie klania

Postanowilem co nieco napisac, tkniety glosem duszy , a ze mam chwilke czasu to czemu nie.

Moze pokrotce powiem skad sie wszystko wzielo ( pomysl znaczy).

Otoz zaprosilismy pewnego razu na skok w tandemie i przelot na paraplanie moja znajoma- jedna z najlepszych w Polsce ( i jedna z lepszych na swiecie) terapeutke od metody Hellingera - pania Ewe Cyzman.
Poprosilismy ja tez , aby po lotach , wieczorem, poprowadzila pokazowe warsztaty, w ktorych kazdy kto chcial mogl popracowac nad waznym dla niego tematem.
Czasem zastanawiamy sie dlaczego w zyciu cos nam nie wychodzi, albo wychodzi tak a nie inaczej, zastanawiamy sie dlaczego..., z czasem zauwazamy ze powtarzamy czy tego chcemy czy nie, pewien SCHEMAT...
Mysle ze kazdy cos takiego zauwazyl u siebie, dotyczyc to moze dowolnego aspektu naszego zycia, poczawszy od aspektow zdrowotnych , sytuacji w pracy, w kontaktach z rodzina czy partnerem, na ot chocby , codziennych czynnosciach skonczywszy...

Otoz kierujemy sie pewnym wewnetrznym obrazem, przekonaniem, nawykiem....czesto w ogole nieuswiadomionym....a jak wiadomo, to co nieuswiadomione wlasnie nami kieruje...

Tak sie sklada ze na ustawieniach systemowych znam sie troszke lepiej niz na spadaniu ( prowadzilem kilka lat takowe warsztaty w Warszawskim Cechu Rzemiosl Roznych - dla cechu bioenergoterapii), dlatego chcialem troszke przyblizyc temat tym ktorzy maja potrzebe poznania czym co jest...

Metoda zostala opracowana przez najwiekszego speca naszych czasow od terapii systemowej ( ktora traktuje czlowieka calosciowo) pana Berta Hellingera.
Bralem udzial w szkoleniach, warsztatach i superwizjach dla terapeutow ktore sa co roku organizowane w Polsce, a prowadzone przez Berta.

Metoda opiera sie na fenomenie ktory zostal odkryty, ale nie zostal jak dotad jeszcze wyjasniony przez nauke, mianowicie na fenomenie "POLA WIEDZACEGO".
Rozni naukowcy, glownie fizycy lamia sobie glowe dlaczego to dziala i jak to dziala ( a jak to dziala -mozna latwo przekonac sie na wlasne oczy).

Najblizsza prawdy wydaje sie byc teoria pola morfogenetycznego odkryta przez znanego fizyka i biologa Ruperta Scheldreake'a - pola, ktorego istnienia nie udawalo sie w zasadzie udowodnic, az do momentu pojawienia sie ustawien systemowych.
Rupert Sheldreak'e zaproszony na warsztaty przez Berta Hellingera , gdy zobaczyl co sie dzieje powiedzial: " mam zaszczyt na wlasne oczy zobaczyc dzialanie pola morfogenetycznego".

Praca ta metoda moze odbywac sie na dowolnej plaszczyznie.Jest to praca w grupie.
Im wieksza grupa, tym lepiej.
Mozemy pracowaz ze swoim zdrowiem,z aspektami relacji miedzyludzkich, z celami ktore sobie wyznaczamy,z praca,w zasadzie ze wszystkim co nam tylko do glowy przyjdzie.

Szczegolnie mile widziani sa sceptycy.Za kazdym razem gdy ktos bardzo sceptycznie podchodzi do zagadnienia to ja sie bardzo ciesze, bo znaczy to ze podchodzi z dystansem, na chlodno i z trzezwym spojzeniem...i z wielka energia wiary w sobie, tyle ze wierza w przeciwienstwo tego w co pozniej juz wierza...
Ludzie sceptyczni sa wbrew pozorom ludzmi wielkiej wiary.Wystarczy tylko ze wiara ta zostanie przetransformowana pozytywnie na ustawieniu a wtedy sluzy zawsze czemus wielkiemu i dobremu.
A zostaje przetransformowana zawsze gdy osoba taka ot chocby stanie w roli reprezentanta w czyims ustawieniu.

Coz...co do opisu, to tak to zostawie
:-)

Nikogo nie zachcam, ani nie zniechecam do udzialu w zajeciach.
Chce zebyscie jedynie wiedzieli ze cos takiego istnieje, a decyzje podejmijcie sami.
Wiedzcie ze jestescie mile widziani, i kazdy kto przyjdzie, wniesie cos dobrego dla innych ot chocby sama swoja obecnoscia.

Powiem tylko jeszcze jedno.
Dzieki temu ze zajalem sie soba jakis czas temu i ze dane mi bylo poznac ludzi, poznac metode, posprzatalem sobie w swoim zyciu wszystko to co mi nie pasowalo do mojej ukladanki oraz OTRZYMALEM NARZEDZIE KREOWANIA WLASNEJ RZECZYWISTOSCI i to takie o jakim mi sie nawet nie snilo...

Czego i Wam wszystkim kochani z calego serca zycze...

Wszystkich ktorzy chca zapoznac sie z metoda blizej, zobaczyc kilka filmow ( chyba sa na stronie, albo na pewno do zamowienia w sklepie na stronie) czy posluchac wywiadow ktore byly emitowane na antenie Polskiego Radia ( bodaj trojki) zapraszam do odwiedzenia strony :

www.hellinger.pl

A tym czasem wlasnie dostalem sluchajcie posta o najblizszym wyjezdzie do Lillo w lutym i juz na tylku usiedziec nie moge!!!

Pozdrawiam i sle serdecznosci!

Dynamit
Dziekuje ze jestescie... :-)

Awatar użytkownika
AGI
Cool gość
Kontakt:

Post autor: AGI » czw 14 gru 2006, 13:27

[ Dodano: 2006-12-14, 13:33 ]
Hej Iwan,
widze, ze realizacja programu wchodzi powoli w zycie... ciesze sie bo w marcu ide wreszcie na kurs instrukora jazdy konnej ze specjalnoscia hipoterapia...
...czyli kolejna forma rewalidacji osob niepelnosprawnych :) mam nadzije, ze uda sie to jakos wplesc w wasz program...i ze nic nie stanie na drodze..... pozostaje jeszcze zachecic do wspolpracy pana Tadeusza...bo on ma koniki...nawet takie do hipoterapii...
jak bedzie mu sie chcialo...bo i z tym jest problem :)
narazie mam troche czasu ....wiec jezeli nadal podtrzymujesz chec tej formy pracy...to w ten weekend juz wstepnie porozmawiam z panem Tadeuszem ;)

Pozdrawiam agi-suomi
orginal...nie xero ;P

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Kontakt:

Post autor: iwan » czw 14 gru 2006, 23:00

Aga, do wplecenia mamy tez Macka Abakumowa, ktory zajmuje sie kinezyterapia i to taka szczegolna jej forma, ktora opiera sie a raczej podwiesza na specjalnej uprzezy ludzaco podobnej do spadochronowej (ciekawe ze Maciek przez wiele lat byl instruktorem spadochronowym)
Mysle, ze ten program rusza z wielu powodow i nie bedziemy znali prawdziwych, zrodlowych przyczyn, co nie przeszkadza aby to toczylo sie swoja droga. Tempo w jakim realizuje sie ten program dobitnie swiadczy, ze moze byc to przejaw tego, ze nami sie program realizuje a puzle sa namagnesowane i sie skladaja w calosc

Awatar użytkownika
Dynamit
Cool gość
Kontakt:

Post autor: Dynamit » czw 14 gru 2006, 23:20

Aga, tak sie "przypadkiem" sklada dziwnie ze Tadeusz to...moj brat cioteczny :-), moja rodzina i to bliska.
Poza tym, nie wiem czy wiecie...ale tadeusz robi u mnie kurs do Swiadectwa kwalifikacji pilota paralotni, ma juz za soba loty samodzielne, wiec to jest "nasz czlowiek"
na pewno sie przylaczy do programu z konikami, luzik.

:-)
Ach te przypadki

Pozdrowka.
Dynamit
Dziekuje ze jestescie... :-)

ODPOWIEDZ