Human Design

Kącik wiedzy izoterycznej. Kogo nie interesuje niech przynajmniej nie wyśmiewa
Ines
Expert
Posty: 955
Rejestracja: pn 04 sie 2008, 11:34
Reputacja: 0

Human Design

Post autor: Ines » pt 22 lip 2011, 12:31

Na świecie system ten znany jest od lat, w Polsce to absolutna nowość. Human Design pozwala poznać własną konstrukcję psychiczną, odkryć indywidualne wzorce myślenia i reagowania. Pomaga ustalić, jak dokonywać najlepszych wyborów, jak wchodzić w satysfakcjonujące relacje, jak zarządzać swoim potencjałem. System łączy w sobie starożytną wiedzę (I-Ching, astrologia, Kabalistyczne Drzewo Życia, hinduski system czakr) i współczesną naukę (badania dotyczące cząstek elementarnych i ludzkiego DNA). Human Design pokazuje pierwotny plan osobowości w postaci diagramu (tworzony na podstawie daty, godziny i miejsca urodzenia), na którym widać dziewięć centrów energetycznych, niektóre oznaczone są kolorem, inne pozostają białe. Pokolorowane centra to te, które zapewniają nam stały dostęp energii. W białych czasem tej energii brakuje, dostęp do niej nie jest spójny. Zarządzanie tą trudniej dostepną energią, to ważna umiejętność i można się tego nauczyć. To szansa na wzrost.
Human Design opisuje człowieka wg pięciu typów w zależności od sposobu działania: manifestor (8-10% społeczeństwa), generator (ok. 30%), manifestujący generator (33%), projektor (20%), reflektor (1%) [nazwy świetne :mrgreen: ]

System wykorzystywany jest w coachingu, rekrutacji, doradztwie zawodowym. Posługując się nim można tworzyć diagramy związków, jest bardzo pomocny w wychowywaniu dzieci.

więcej na http://www.humandesignforeveryone.com

Czy ktoś z Was słyszał o tym systemie i może powiedzieć coś więcej? Coś warte głębszego zainteresowania czy kolejna nowinka i ściema?

ODPOWIEDZ