Rozpoczęcie zabawy z AFF

Tematyka spadochronowa, wszystko co nie pasuje do kategorii poniżej. Nie dodawać informacji o charakterze komercyjnym. Do tego służą inne działy forum

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
karol1985
Reputacja: 0

Rozpoczęcie zabawy z AFF

Post autor: karol1985 » pn 10 paź 2016, 18:55

Witam,

Chcę sobie zrobić kurs AFF bo chcę się bawić w BASE Jumping. Jest kilka pytań na które nie znam odpowiedzi i chciał bym was prosić o pomoc.

1. To co muszę posiadać przed rozpoczęciem kursu AFF (po za kasą na sam kurs),
2. Czy muszę kupić sobie od razu spadochron, kask, jakiś dodatkowy osprzęt wysokościomierz( czy jak to się tam nazywa) czy dostanę na kursie ?,
3. Jak się dobiera spadochron pod siebie ? (wzrost, waga, co jeszcze jest istotne?),
4. Znalazłem sklep na necie który zajmuje się w Polsce sprzedażą sprzętu do skoków i logiczne dla mnie jest posiadanie zapasowego spadochronu ale czy wszyscy posiadacie dwa ?
5. Mam jeszcze wiele wiele pytań tylko na razie nie przychodzą mi do głowy jak na złość podczas pisania tego tematu :-P

Dziękuję bardzo za pomoc i udzielenie odpowiedzi.
jedno marzenie- Building, Antenna, Span, Earth ===> B.A.S.E Jumping :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
fizyk
Cool gość
Reputacja: 95
Cyfra: 250
Licencja: USPA-B, DFV

Re: Rozpoczęcie zabawy z AFF

Post autor: fizyk » pn 10 paź 2016, 19:07

1. Dużo uśmiechu, reszta wliczona jest w koszty.
  2. Na kursie dostaniesz to co potrzebujesz, po kursie możesz zacząć myśleć o kompletowaniu sprzętu, na początek kask, wysokościomierz, strój. Nadchodzi zima i wyprzedaże posezonowe to można się zaopatrzyć tanio w akcesoria. Z zakupem swojego sprzętu wstrzymaj się, na razie będziesz skakał na spadochronach szkolnych, jak już przejdziesz ten etap, możesz myśleć o swoim plecaku.
  3. Na początek instruktor będzie dobierał Ci sprzęt, a na kursie nauczysz się więcej. Największe znaczenie ma Wing Load, czyli stosunek Twojej masy do rozmiaru skrzydła. Wzrost ma znaczenie przy doborze pokrowca ale wszystkie szkolne pozwalają regulować rozmiar pod studenta. Inne kwestie techniczne jak RSL, etc to już bardziej zaawansowane, dowiesz się na kursie wszystkiego. Do BASE używa się innego sprzętu.
  4. Tak, każdy spadochron do skoków sportowych musi mieć zapas. Zestawy do BASE nie używają go, bo i tak by Ci się nie przydał. Zapasowy spadochron to nie to samo co drugi spadochron w sensie drugi zestaw, to są dwa spadochrony w jednym pokrowcu.
  5. Każdy ma, i bardzo dobrze :)
..:: Fizyk

Awatar użytkownika
Martinez
Świeżonka
Reputacja: 28
Cyfra: 0
Licencja: 007

Re: Rozpoczęcie zabawy z AFF

Post autor: Martinez » ndz 30 paź 2016, 11:29

Karol na razie skoncetruj sie na AFF i skydivigu ;) Base to wyzsza szkola jazdy. Kocentrujac sie tylko na base szybko znajdziesz sie na "hall of fame" czyli BASE Fatality List. Sam jaram sie base ale uwierz, zaczniesz skakac na spadochronie i szybko pojmiesz, ze nie tedy droga.

Sprawdz sobie to ten link ponizej ;)

http://www.blincmagazine.com/forum/wiki ... ality_List
Plan the jump, jump the plan!

Dyskoteki, dziewczyny i ogolnie takie takie ale w miare to skydiving mnie kreci!

Moj niewielki fanpage, zapraszam :)

ODPOWIEDZ