Wasze opinie o szkoleniu w Polsce

Tematyka spadochronowa, wszystko co nie pasuje do kategorii poniżej. Nie dodawać informacji o charakterze komercyjnym. Do tego służą inne działy forum

Moderator: łosiu

Awatar użytkownika
Tatjan
Maniak
Reputacja: 51
Licencja: SK D USPA D-31279

Re: Wasze opinie o szkoleniu w Polsce

Post autor: Tatjan » śr 07 gru 2016, 07:40

Możesz, ale już nie musisz.

Awatar użytkownika
Muppet
Cool gość
Reputacja: 253
Cyfra: 1200
Licencja: D

Post autor: Muppet » śr 07 gru 2016, 09:30

iwan pisze:ej, no weź, czy to znaczy, że nie możesz być w Polsce instruktorem AFF i pilotem tandemu jednocześnie? To znaczyłoby, że Polska jest ponad wszelkimi problemami, jest niezwyciężona!
Hehe Iwan - nie to miałem na myśli :-). Chodzi o to, że czasami ilość tandemów zabiera czas dla studentów i wazne jest, żeby osoba w manifeście była ogarnięta i o tym pamiętała a i instruktor też o ten czas zadbał - wiadomo, że w Polsce się goni z robotą bo sezonowość i dlatego ważne jest aby optymalnie tą robotę porozkładać

Awatar użytkownika
iwan
Administrator
Reputacja: 484
Cyfra: 10000
Licencja: D-USPA
Kontakt:

Post autor: iwan » śr 07 gru 2016, 10:49

Tak, co do tego się zgadzam. Tu więc muszę zarzucić przewrotną myśl, że tandemy pośrednio bardziej szkodzą niż pomagają w procesie szkolenia spadochronowego. Są fajne, atrakcyjne, zyskowne dla strefy, ale są bolcem pożerającym dyspozycyjność instruktorów.
Skoki spadochronowe w słonecznej Hiszpanii - Przyjedź, odpocznij, poskacz bezpiecznie

Awatar użytkownika
Famas
Cool gość
Reputacja: 74
Cyfra: 95
Licencja: B

Post autor: Famas » śr 07 gru 2016, 13:23

Marek H. pisze:Myślę, że dyskusja zeszła na trochę inne tory. Pytałem się o opinie nt Skydive Toruń a nie metodę szkolenia. Wiem czym się różni Aff od SL.
Ja skaczę w Skydive Toruń. W skrócie i ogólnikowo powiem Ci, jak to wygląda.
Pierwsze trzy skoki lina 800m. Potem około 3-4 skoki stabilizacja 1200 m, 3-4 skoki 1500 do 2000 tyś m. W około -12-15 skoku zrobisz "wolne otwarcie", w około 18 -tym skoki już z 3 tyś bo "Antek" wyżej nie wleci.
Przy około 50- tym skoku można zrobić ŚK i możesz skakać gdzie Ci się podoba.
Są możliwości skoku z 4 tyś ale w Toruniu i tylko z Cessny.
Jeżeli chcesz zobaczyć jak skacze się we Włocławku z 4 tyś. a nie robiłeś u nich szkolenia, to przygotuj około 500 zł za skok.
Quis ut Deus.

Awatar użytkownika
Olek
Reputacja: 1
Cyfra: 70
Licencja: PJ(B)

Post autor: Olek » śr 07 gru 2016, 17:49

Marek H. pisze: Pytałem się o opinie nt Skydive Toruń
Przeszedłem szkolenie w Skydive Toruń, zacząłem na koniec kwietnia, we wrześniu zdałem egzamin na ŚK. Zacząłem od 20 minut w tunelu w Prądkach z 2 instruktorami. Później 3 skoki na linę z 800m, następnie 4 na stabilizację 1200-1500m, potem wolne otwarcie z 1200-2000m, z 3000m skoczyłem w 14 skoku, kolejne skoki to była nauka do ŚK. W międzyczasie byłem też dwa razy w tunelu.
Mam opinię jak najbardziej pozytywną o strefie i instruktorach, którzy mają olbrzymie doświadczenie. Jedynie jak dla mnie, jest zbyt dużo tandemów, przez co jest mniej miejsc w samolocie dla skoczków. Czasami trzeba odczekać swoje, żeby móc skoczyć. Skakałem przez cały sezon i niekiedy można było skoczyć 6 razy, a czasem tylko 1 raz. Jest to wypadkowa, ilości tandemów, skoczków, pogody i kaprysów wieży kontrolnej w Bydgoszczy.
Jeśli chodzi o samo szkolenie, to kurs teoretyczny zajmuje 2 popołudnia, następnie egzamin i już można skoczyć! Instruktor nagrywa wyjścia z samolotu, a następnie omawia wszystkie błędy. Jeśli kursant wykonuje skoki poprawnie to przechodzi do kolejnych etapów. Polecam zagęścić ilość skoków i skakać co tydzień, pomaga to w radzeniu sobie ze stresem i eliminowaniu błędów z poprzednich skoków. Szkolenie w tunelu również jest dobrym pomysłem, bo znacznie łatwiej jest wtedy odnaleźć się w powietrzu, mi to na pewno pomogło.
Atmosfera strefy jest bardzo fajna, mimo, że wcześniej nie znałem nikogo, to integracja była dość szybka.

Awatar użytkownika
Marek H.
Reputacja: 1
Cyfra: 0
Licencja: -

Post autor: Marek H. » czw 08 gru 2016, 15:22

Bardzo dziękuję za opinie.

Awatar użytkownika
Bartek_K
Nielot
Reputacja: 8
Cyfra: 123
Licencja: SK

Post autor: Bartek_K » pt 20 sty 2017, 23:51

To ja tez dorzuce swoje trzy grosze.
Liczenie kasy w sensie podzialu ze na line jest taniej a aff drozej jest kompletnie bez sensu w mojej opini. Spadochroniarstwo jest cholernie drogim sportem. Mam raptem ponad 100 skokow i kilka godzin w tunelu i widze ile juz poszlo i wiem ile jeszcze pojdzie. Wiec nie tedy droga. Kazdy ktory zaczyna powinien sobie na wstepie moim zdaniem okreslic co chce robic, w czym doskonalic, bo we wszystkim dobry nie bedzie. Chyba ze ma mase czasu i forsy. Juz nawet w momencie kiedy konczymy kurs np aff warto sie zainteresowac tym gdzie, przez kogo sa organizowane kursy doszkalajace. I dowiedziec sie czy mozemy brac w nich udzial. I jezeli tak to korzystac z tego. Nawet skok z instruktorem 1 na 1 pomimo ze placimy za instruktora skok to jest to oszczednosc kasy bo sie czegos nauczymy. Nie skaczcie byle do SKi bo tylko wyrzucacie pieniadze w bloto. Ja robilem kurs aff w szkole SKYLIVE z Poznania. I bylo fajnie. Skakalismy gdzie sie dalo, Wloclawek, Pila. Ze wzgledu ze lotnisko na ktorym normalnie pracuje ta szkola nie nadawala sie dla kursantow. I tu tez wazna uwaga moim zdaniem. To ze jako kursanci siedzimy na ziemi nie wynika czesto z tego ze nie ma instruktorow, ze im sie nie chce albo cos tam innego. Sa warunki pogodowe ktore uniemozliwiaja nam skakanie, a bezpieczenstwo nasze jest dla instruktorow bardzo wazne. Oni za nas odpowiadaja. Trzeba myslec skaczac, myslec co dalej, co teraz. To nasze zdrowie, nasze pieniadze. Korzystajmy z tego z glowa.

ODPOWIEDZ